25 Ocak 2018

Tam bize göre...

Tatil günlerinde sanırım herkeste aynı telaş aynı arayışlar oluyor. Günü güzel, eğlenceli ve verimli geçirmek adına planlar yapıp; herkes kendi yaşamına, tarzına göre mekan arayışına giriyor. Artık eş,dost,akraba evlerde toplanıp cümbüş yapmak yerine dış mekanlarda buluşuyor. Ya da biz herkesten uzak bir şehirde yaşadığımız için böyle bir yaşam tarzı benimsemek zorunda kalıyoruz. 
Büyük şehirlerde imkanlar elbette ki çok fazla. Mekanlar konsept konsept rekabet halinde. Gelişmeye çalışan şehirlerde ise yeni yeni kıvılcımlar başlamış ve herkes güzel işler yapmanın; pek çok alternatif sunmanın; talebe göre arz oluşturmanın peşinde. İşini layıkıyla güzel yapanlara selam olsun :)
Van'a geldiğimizde bizim de kafa dağıtmalık, güvenilir mekan arayışlarımız başlamıştı. Burada en popüler vakit geçirme yeri Van AVM .Zaten kendisi de şehirde tek. Çoğunlukla da İran'dan alışverişe gelenlerin istilası altında...Hal böyle olunca yapılacaklar daha da kısıtlı hale geliyor. Bir de Poyraz olunca daha da kısıtlanıyor. Onun da keyif alabileceği bir yere gitmiyorsak eşim de ben de suçluluk duyuyoruz sanki. Bencil davranıyormuşuz gibi geliyor. O yüzden gideceğimiz yerleri daha çok Poyraz'a göre belirlemeye çalışıyoruz. Yazları hiç problem değil; burada öyle çok alternatif var ki...Sahil şeridi bile yetiyor,bir nefes alımlık. Ama kışları durum çok farklı,mecburan kapalı mekanlara yöneliyoruz.
Tavsiyeler sonucu tanıştığımız güzel bir mekan var ve belirli bir süredir resmen müdavimi olduk. Van'ın merkezinde bulunan Joy Cafe :) Buraya göre farklı bir tarzı var ve bize fazlasıyla hitap ediyor. Fazlasıyla hitap ettiği kısım içinde büyük bir oyun alanı bulunması :) Poyraz ilk zıplamalarını, top havuzunda kaybolmalarını burada deneyimledi. O yüzden unutmamız mümkün olmayacak sanırım.
Kafe oldukça ferah ve temiz. Yiyecekleri çok güzel ve özenli. 
Oyun alanının temizliğine dikkat ediyorlar. Görevli arkadaşların çocuklara karşı davranışları ve ilgisi de çok güzel. İsteyen aileler çocuklarını görevli arkadaşların kontrolüne bırakabiliyorlar. Çocuklar oyun alanındayken aileler de yemek yeme, kahve içme, sohbet etme imkanı bulabiliyorlar :) Kafe kısmından oyun alanı çok net görünüyor. İsteyen de cam kenarından çocuğunu seyrederek bir şeyler yiyip içebiliyor. Biz henüz bu duyguyu yaşamadık :) Problem kimde bilmiyorum ama biz Poyraz'ı hiç bırakamadık. Aslında bıraksak kendi başına da halledecek galiba. Oraya gider gitmez bizden oyuncakları çalıştıran kartı alıyor ve istediği oyuncakları çalıştırabiliyor. Çok eğlenceli vakit geçirebiliyoruz. Burası bizim için gerçekten güzel bir şans oldu. Kendimizi çok rahat hissediyoruz. Hele Poyraz için...Oyunlarla tatmin olduktan sonra bizimle gayet rahat huzursuz olmadan ya da huzursuz etmeden yemek yiyebiliyor ve oturuyor :)
Van'da yaşayanlar için, hele ki çocuklu aileler için oldukça düzgün bir mekan. Gidilip görülesi yani...Serpme kahvaltısı da ayrıca güzel :) Hani Van kahvaltısı meşhur ya...Daha önce bahsetmiştim. Van kahvaltısıyla ilgili yazıma buradan bakabilirsiniz :)


Bugün de böyle oldu. Yaşadığımız yerde bulunan sevdiğimiz mekanlardan birisini sizlerle paylaşmak istedim:) Buyrun gelin, biz ordayız :))
Sevgiyle...
19 yorum:

 1. Kapalı alanları çok tercih etmesek te dediğin gibi kış mevsiminde özellikle çocuklar da olunca başka alternatif te olmuyor fazla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kış aylarında elimiz mahkum gidiyoruz 😊 sevgiler 💕

   Sil
 2. Eskiden kapalı yerleri tercih etmeyen ben simdi mecbur öyle yerlere gidiyorm anliyoruum seni yani canm hersey cocuklarimiz icin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Canım başta düşündüğümüz her şeyden vazgecebiliyoruz onlar icin😊 sevgiler 💕

   Sil
 3. Ne güzel bir yermiş. Çocuklu olunca böyle yerler nimet. Bilgehan küçükmen Boyner'de çocuk oyun odası vardı, ne çok işime yarıyordu. Alış verişe dikkatimi verip işimi çabucak bitirebiliyordum o oynarken.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oo boynerin de ne kadar mantıklı bir uygulaması varmış 😊 annelerin kesintiye uğramadan ve rahatça alışveriş yapabilmesi eminim çok işlerine geliyordur😊 sevgiler 💕

   Sil
 4. Ben ailemle birlikte İzmir'de yaşıyorum. Büyük şehirlerin genel problemi sanırım bu.. Yani tamam daha çok seçenek var ama müşteri ilişkileri robotlaşmış gibi. Ben biraz müdavimciyimdir. Yani böyle pek nezih ortamlarda bulunmam daha naif, orta halli mahalle cafelerini tercih ederim. İnsan ister istemez kahvesini içtiği adamla bir samimiyete girmek istiyor. Mesela eskiden Karşıyaka sahil tarafında sandwiç ekmeğine bişeyler yaptırıp yiyorduk. O insanlar bana daha mütevazi, daha sıcak geliyorlar. İşte bu durumun küçük şehirlerde yaşandığını daha net olarak gözlemledim, Malatya'ya gitmiştim... Orada müşteriyle hizmet eden arasındaki samimiyeti çok güzel karşıladım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum aradığınız samimiyeti bulmak artık çok zorlaştı...küçük mekanların ve basit yiyeceklerin tadı lezzeti doğallığı hep ozlenir oldu... teşekkürler yorumunuz için... İzmir e sevgiler 💕

   Sil
 5. Canım benim keyifli ve güzel bir yazıydı . 😊 Eline sağlık . Kışın gerçekten insan ne yapacağını şaşırıyor . Böyle güzel bir mekanı keşfetmiş olmanız sizin için çok iyi olmuş . Mutlu akşamlar diliyorum . Kocaman sevgiler . 😊🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım bizim için çok iyi oldu 😊 teşekkür ediyorum,bizden de sevgiler 💕💕💕💕

   Sil
 6. Güzel mekan bazen sevdiklerimiz için zorunda kalabiliyoruz. Ama bu mekanda güzelmiş iç kısmı:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim beklentilerimizi karşılıyor😊 teşekkür ediyorum, sevgiler 💕

   Sil
 7. Van a gelirsek uğrarız madem :)

  YanıtlaSil
 8. Güzel yermiş..Van'a yolum düşerse aklımda bulunsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki olur günün birinde😊 teşekkür ediyorum

   Sil
 9. Kışın çocuklarla gidikecek yer zor oluyor.Güzel ve ferah bir yer bulmuşsun canım.
  Yazılarını okudukça Van'ı görmek istiyorum.
  Sevgiler, selamlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki görmek kısmet olur canım😊 evet burası bizi tatmin ediyor şimdilik😊
   Sevgiler bizden de💕💕

   Sil
 10. Kahvaltı da süper gözüküyor.Van'ı görmedim.Merak ettiğim yerlerden..

  YanıtlaSil