25 Nisan 2018

BLOG YAZARLARINI TANIMA *MİM*


Gecikmeli bir mim yazısıyla geldim :) Düş Tasarımcısı ve Beytullah Poyraz arkadaşlarım beni mimlemişler, teşekkür ediyor ve gecikmeden dolayı özür diliyorum. Cevaplara başlıyorum :)

1-Nerelisin?
ANKARA. 

2-Burcun nedir?
Burcum aslan. Özelliklerini pek bilmiyorum ama liderliğe takıntılı oldukları kısmı bana uymuyor. 

3-Bloglarda en çok ilgini çeken nedir?
Bloglarda en çok ilgimi çeken paylaşımların konusu. Temaya hiç takılmıyorum. Konular cazip geliyorsa, görseller varsa anlatım da akıcıysa ilgim tam da o noktadadır.

4-En Sevdiğin Mevsim?
En sevdiğim mevsim yaz. Ağustos doğumlu olmamın bir etkisi var mı bilmiyorum. Yaz bana çok coşkulu geliyor, herkes çok özgürmüş gibi hissediyorum:) Güneş, benim ruh halimle arasında görünmeyen bağlar kurmuş bir kudret. Güne bakış açımı bile değiştiriyor resmen.

5-Yabancı dil biliyor musun?
Hayır. Yabancı dil ağırlıklı bir lisede okudum, bir de üniversitede zorunlu olarak İngilizce dersi aldım. Hepsi bu. Ayrı bir merak olarak da öğrenmek istemedim sanırım, eğitim hayatımla sınırlı kaldı yani.
6-Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun?
Çok fazla boş vaktim olmuyor Poyraz'dan dolayı. Ama boşta kaldığım bir zamanı yakaladıysam şimdi ne yapacağım kararsızlığıyla ve şaşkınlığıyla geçiyor sanırım. Kısa sürede pek çok şey yapmak istiyorum. 

7-En son hangi kitabı okudun?
Küçük Kara Balık :) İskender Pala'nın Ansiklopedik Divan Şiiri Sözlüğü'nün aralarına böyle küçük kitaplar serpiştiriyorum. Sözlük okumam hala devam ediyor.

8-Hayatında pişman olduğun bir şeyi anlatır mısın?
Seçemem şimdi içlerinden... Daha önce paylaştığım soru etkinliği miminden alıntı yapayım:)
 Hiç pişman oldun mu?
Çokkk...Çok kötü bir huyum bu benim. Çok fazla keşke derim. Hem zor karar vermek bir de üstüne keşke demek...gerçekten kendim; kendime çıldırıyorum. 
Büyük pişmanlıklar değil tabi de...rutin pişmanlıklarım bile vardır benim. Mesela her yemekten sonra pişman olurum. Keşke daha az yeseydim diye hayıflanırım. Sabahları uyanırken gece erken yatmadığıma pişman olurum...Böyle böyle şeyler işte.

9-Tuttuğun takım var mı?
Hayır yok. Bana oldukça uzak bir konu.

10-Çantandan eksik etmediğin şeylerden bazılarını yazar mısın?
Cüzdan, ıslak mendil, peçete, küçük arabalar...bunlar temel şeyler ama bu kadar az malzemeyle çıktığımı neredeyse hatırlamıyorum. İki buçuk yaşında bir çocukla dışarı çıkılacağı zaman çantanın boyutunu ve içindekileri tahmin edersiniz :)

11-En sevdiğin içecek nedir?
Soğuk çay dışında hepsi. Su, çay, kahve (her çeşidi) kola, soda, gazoz.....uzaar gider.

12-Ve son olarak blogundan hiç para kazandın mı?
Hayır :) Ama isterim :)


İşte böyle, parça parça birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. Bu mim soruları uzun zamandır cevaplandığı için pek çok kişinin yaptığını düşünüyorum. Ama hala yapmayan varsa seve seve mimlemiş olayım :)

Mutlu günler...

11 yorum:

 1. Aaaa sözlük mü okuyorsun? Oğlum da atasözleri ve deyimler okuyor :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de Ağustos doğumluyum :) Çok güzel bir mim olmuş canım , eline sağlık :) seni tanımak güzeldi , sevgiler :) 🌸

  YanıtlaSil
 3. Küçük Kara Balık'ı merak ediyorum bende. Sizi tanımak güzeldi,teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Seni tanımak çok güzeldi gerçekten sevgiler canım benim :)

  YanıtlaSil
 5. Geç olsa da tanıştığımıza sevindim

  YanıtlaSil
 6. Tanışmak güzeldi, memnun oldum =) çantadan eksik etmedikerin kısmında gülme geldi, çünkü aynı durumdayım. Üstüne üstlük birisi eksik olduğunda anında agresifleşiyorum :)))))))))))))

  YanıtlaSil
 7. Tanıştığımıza memnun oldum. Gecikmeli mim'e gecikmeli bir yorum oldu sanırım. :) Tanıma mimini google+'a düşenler kısmında göremedim ya da farkedemedim. "Boş zamanlar" konusunda aynı şaşkınlığı ben de yaşıyorum bazen.

  YanıtlaSil
 8. Samimi yanitlarinla biraz daha yakindan tanidik 😊

  YanıtlaSil
 9. Selam, ortak öykü miminde sıra size geliyor. Takiptesiniz değil mi?

  YanıtlaSil